Loading…

Caktohen gjyqtarët për ndeshjet e javës së 26-të në Superligë

  • 17/03/2023 | 16:56

Caktohen gjyqtarët për ndeshjet e javës së 26-të në Superligë

Në fundjavë do të zhvillohet java e 26-të në Superligën e Kosovës në futboll.


Në kuadër të kësaj jave, të shtunën do të zhvillohen dy ndeshje, kurse tri të tjera të dielën.

Në Skenderaj do të përballen dy skuadra që nuk po kalojnë fare nëpër formë të mirë, Drenica dhe Prishtina.

Drita, si lidere, do të luajë gjithashtu të shtunën, në udhëtim kundër Malishevës.

Ndeshja më interesante pritet të jetë ajo mes Gjilanit dhe Llapit, që zhvillohet të dielën.

Kampioni në fuqi, Ballkani, i shkon skuadrës që po kalon formë fenomenale në stinorin pranveror, Ferizajt.

Sfida tjetër e së dielës është ajo mes Trepçës ’89 dhe Dukagjinit.

Federata e Futbollit e Kosovës ka zbuluar tashmë emrat e të deleguarve për këto ndeshje:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë