Loading…

Capello dhe Costacurta i dërgojnë paralajmërim Barcelonës pas humbjes nga Bayern Munichu

  • 15/09/2021 | 15:03

Capello dhe Costacurta i dërgojnë paralajmërim Barcelonës pas humbjes nga Bayern Munichu

Legjenda e Italisë dhe Milanit, Alessandro Costacurta ‘priste më shumë nga Barcelona’ kundër Bayern Munich, ndërsa Fabio Capello beson se katalunasit nuk kanë cilësi të mjaftueshme.


Mbrëmë, gjigantët e La Ligas filluan sezonin e tyre në Ligën e Kampionëve me një humbje 3-0 kundër Bayern Munich në Camp Nou.

Alessandro Costacurta dhe Fabio Capello komentuan performancën e tyre në Sky Sport Italia, ku nuk munguan kritikat për ekipin e Ronald Koeman.

“Prisja diçka më shumë nga Barcelona, ​​por më duhet të them se Bayerni është skuadra më e keqe për t’u përballur në ndeshjen e parë të fazës së grupeve”.

“Megjithatë, ka qenë kështu për dy vitet e fundit. Sezonin e kaluar, Camp Nou ishte gati për të gjithë. Juventus dhe PSG fituan lehtë atje”, tha Costacurta.

Capello, një ish-trajner i Milanit, Real Madridit dhe Anglisë, nuk ishte i impresionuar dhe paralajmëroi Koemanin për mungesën e cilësisë së Barcelonës, veçanërisht në pjesën e përparme.

“Dikur Barcelona kishte aq shumë cilësi saqë të luash atje do të të shkaktonte dhimbje koke”.

“Mbrëmë, ata nuk arritën të regjistrojnë asnjë goditje të vetme në portë, kishte angazhim, por jo cilësi të mjaftueshme për të krijuar telashe për Bayernin. Do të jetë vërtet, vërtet e vështirë”.

“Nëse nuk keni një goditje në portë, kjo do të thotë se nuk keni forcën fizike dhe teknike për të krijuar telashe në këtë nivel”, ka thënë Capello.

Skuadra e Koeman ka mbledhur shtatë pikë nga tre ndeshjet e para të La Liga këtë sezon, duke shënuar shtatë gola dhe pësuar katër, por largimi i Lionel Messit erdhi si një goditje e madhe për klubin, të cilët gjithashtu e gjejnë veten në një situatë të vështirë financiare.

Capello fitoi Ligën e Kampionëve si trajner i Milanit në sezonin 1993-94 kur në atë kohë, u quajt Kupa Evropiane, ndërsa Costacurta ngriti trofeun pesë herë gjatë karrierës së tij si lojtar.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë