Loading…
Capello: Ronaldo është i jashtëzakonshëm, por gjeni është dikush tjetër
  • 14/03/2019 | 15:21

Capello: Ronaldo është i jashtëzakonshëm, por gjeni është dikush tjetër

Trajneri italian i futbollit Fabio Capello ka thënë se lojtari i Juventusit Cristiani Ronadlo është ‘i jashtëzakonshëm dhe kampion”, por nuk është ndër “tre gjenitë e futbollit”, transmenton Gazeta Metro.


Ronaldo me tri gola të martën mbrëma e ka çuar Juventusin në çerekfinale të Ligës së kampionëve. Bardhezinjtë e kanë mundur Atleticon me 3:0 dhe i kanë kompensuar dy gola nga mbetja e ndeshjes së parë të së tetes së finales në Madrid.

Përzgjedhësi i dikurshëm i Italisë e Anglisë dhe ish-trajneri i Real Madridit e Juventusit, ka thënë se Ronaldo nuk është i Lionel Messi, Diego Maradona e Pele.

“Ronaldo është futbollist i jashtëzakonshëm, por Messi është gjeni. Në historinë e futbollit kanë qenë vetëm tre gjenij me top: Pele, Maradona e Messi. Ronaldo është shumë i fuqishëm dhe me të mund t’i iftoni të gjithë troeftë, por Messi është gjeni dhe diçka krejtësisht tjetër”, ka thënë Capello për Skye Italia./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë