Loading…

Carabao Cup: Luhet sot gjysmëfinalja e parë mes Liverpool dhe Arsenal, formacionet e mundshme

  • 13/01/2022 | 10:27

Carabao Cup: Luhet sot gjysmëfinalja e parë mes Liverpool dhe Arsenal, formacionet e mundshme

Sot luhet gjysmëfinalja e parë e Carabao Cup ndërmjet Liverpool dhe Arsenal. Edhe spe ishte planifikuar të luhej javën e kaluar, ndeshja u pezullua për shkak të rasteve me COVID në skuadrën e Klopp. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Anfield Road” me fillim nga ora 20:45.


Në mesin e një numri të madh të mungesave nga të dy skuadrat për shkak të angazhimit të lojtarëve në Kupën e Afrikës, Liverpooli dhe Arsenali do të kërkojnë avantazhin para ndeshjes kthyese në Londër që luhet me datë 20 janar.

Nga angazhimet në Kupën e Afrikës më shumë është prekur Liverpooli pasi që nuk i ka shërbimet e Keita, Mane dhe Mohamed Salah, kurse te Arsenali do të mungojnë emra si Aubameyang, Elneny, Partey dhe Nicolas Pepe, transmeton KosovaPress.

Për Arsenalin nuk do të paraqitet as mesfushori Granit Xhaka i cili është i infektuar me COVID-19.

Këto janë formacionet e mundshme të këtij ballafaqimi:

Liverpool: Alisson, Brandley, Matip, Van Dijk, Tsimikas, Henderson, Fabinho, Jones, Gordon, Minamino, Jota.

Arsenal: Ramsdale, Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney, Lokonga, Patino, Saka, Odegaard, Martinelli, Lacazette,

Chelsea është finalisti i parë i këtij kompeticioni pasi në gjysmëfinale e mposhti Tottenhamin me rezultat të përgjithshëm 3-0 nga të dy ndeshjet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë