Loading…

Çartet kroati, rrahu gruan shtatzënë myslimane në mes të kafenesë

  • 22/11/2019 | 11:35

Çartet kroati, rrahu gruan shtatzënë myslimane në mes të kafenesë

E godiste me grushte në kokë pandërprerë dhe i ra edhe me shqelm kur ishte e shtrirë në tokë, derisa po e godiste thërriste se myslimanët i kishin përdhunuar të ëmën. Kjo ngjarje e rëndë ka ndodhur në Sidney në Australi, transmeton Gazeta Metro.


Kroati 43 vjeçar, Stipe Lozina, e sulmoi brutalisht myslimanen Rana Elasmar, 31 vjeçare në një kafene në Sidney në Australi.

Rana Elasmar e cila përndryshe ishte në javën 38 të shtatzënisë, po darkonte me mikeshat e saja kur u sulmua, për të cilin supozohet se është me prejardhje kroate. Lozina, siç vërehet nga kamerat e sigurisë, ju afrua me qetësi e i drejtohet i flet diçka e befasisht i sulet me grushte gruas dhe e godet diku 14 herë në kokë.

Sipas dëshmitarëve para sulmit e ofendon në bazë etnike dhe fetare.

“Ai po bërtiste se myslimanët i kishin dhunuar të ëmën e tij” tregoi Rana Elasmar.

Stipe Lozina kishte kërkuar nga gjykatësi të lirohej me depozitim dorëzani, por është refuzuar kërkesa e tij. Ai do të dalë para gjykatësit me 5 dhjetor, deri atëherë do të mbetet në mbajtje. Sipas policisë australiane ai ka një dosje të rëndë.

Rana Elasmar është liruar nga spitali në ndërkohë, në gjendje të mirë shëndetësore./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë