Loading…

CAS merr vendim të ri, Leart Paqarada mund t’i bashkohet Kolnit

  • 26/05/2023 | 22:19

CAS merr vendim të ri, Leart Paqarada mund t’i bashkohet Kolnit

Vendimi për ndalimin e transferimeve të Kolnit është pezulluar deri në një vendim tjetër.


Kështu është njoftuar këtë të premte klubi gjerman nga Gjykata Ndërkombëtare e Arbitrazhit Sportiv (CAS).

Kësisoj, Leart Paqarada do të mund t’i bashkohet Kolnit që prej verës, pas përfundimit të sezonit aktual.

Reprezentuesi i Kosovës, që po aktivizohet te St Pauli, ishte zyrtarizuar te klubi i Bundesligës në janar të këtij viti.

28-vjeçari ka nënshkruar kontratë të vlefshme deri në verën e vitit 2026.

“FC Koln u informua këtë mbrëmje nga Gjykata Ndërkombëtare e Arbitrazhit Sportiv CAS se dënimi në rastin Jaka Potocnik do të pezullohet në pritje të vendimit të apelit. Kjo do të thotë se klubi është në gjendje të veprojë në përgatitje për sezonin 2023/24. Angazhimi i Leart Paqaradës, i cili u bë në fillim të janarit, është i vlefshëm. Mbrojtësi i majtë lejohet të kalojë në FC gjatë verës dhe prandaj ka të drejtë të luajë. Nuk është ende e mundur të parashikohet se kur CAS do të marrë vendimin përfundimtar të apelit”, thuhet mes tjerash në njoftimin e klubit të Kolnit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë