Loading…

Cavani dëshiron të luajë në këtë ligë europiane

  • 06/08/2022 | 18:25

Cavani dëshiron të luajë në këtë ligë europiane

Edinson Cavani dëshiron të vazhdojë karrierën e tij në Spanjë.


Cavani është lojtar i lirë, pasi i skadoi kontrata me Manchester United.

Por, uruguaiani nuk ka vendosur ende për ekipi, ndërsa për shtetin duket se po.

Së fundmi u tha se do kalojë në Francë, te Nice, mirëpo presidenti i ekipit francez ka treguar se dëshira e tij është Spanja.

“Ne mbyllim dosjen e Cavanit sepse ai dëshiron të luajë në Spanjë. Ka lojtarë interesantë, të rinj dhe me përvojë. Ne do të shohim mundësitë tona, por kjo dosje është e mbyllur”, tha Jean Pierre Rivere.

Valencia dhe Villarreal janë dy ekipet spanjolle që kanë shprehur interesim për sulmuesin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë