Loading…

Çeku: Pa ushtri s’kemi çfarë i ofrojmë NATO’s

  • 29/04/2017 | 15:16

Çeku: Pa ushtri s’kemi çfarë i ofrojmë NATO’s

Ish-ministri i Forcën e Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku, ka thënë se pa formimin e ushtrisë së Kosovës, nuk kemi që çfarë t’i ofrojmë NATO’s.


“Derisa nuk e kemi formuar ushtrinë, ne nuk kemi çfarë t’i ofrojmë NATO-s. Andaj fillimisht duhet ta bëjmë ushtrinë”, ka thënë Çeku në tryezën e Asociacionit të Paktit Atlantik të Rinisë së Kosovës, në të cilin u diskutua rreth integrimeve euroatlantike të vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Çeku ka thënë se edhe Kosova synon të anëtarësohet në NATO, duke shtuar se nuk ka ndonjë kundërshtar brenda Kosovës rreth kësaj çështjeje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë