Loading…

Çelaj: S’ka dyshim që PDK është e para

  • 21/03/2017 | 21:36

Çelaj: S’ka dyshim që PDK është e para

Lirak Çelaj nga PDK ka komentuar sondazhin e publikuar sot nga Lëvizja Vetëvendosje, duke e cilësuar atë si të fryrë dhe jo real.


“Kur ne dalim të dytët nga Lëvizja Vetëvendosje dihet se ne jemi shumë më mirë. Unë besoj se është i ekzagjeruar, është i fryrë sepse PDK është pa dyshim e para”.

“Ne kur deklaronim se jemi të parët edhe kemi dalë të parët. Megjithatë i madh e i vogël e dinë se nuk është ashtu”.

Çelaj si i ftuar në Zona B të Klan Kosovës ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje dëshirojnë ta rrisin elektoratin e tyre me sondazhe të tilla.

“Ne nuk i kemi shpallur këto sondazhe duke ruajtur seriozitetin e punës. Ata në këtë formë dëshirojnë ta rrisin elektoratin. Ata dëshirojnë ta tërheqin elektoratin duke thënë se ne jemi fitues”, tha ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë