Loading…

Çereku i popullatës së botës është i izoluar për shkak të pandemisë

  • 25/03/2020 | 18:38

Çereku i popullatës së botës është i izoluar për shkak të pandemisë

Rreth dy miliardë njerëz në botë nga 7.3 miliardë prej tyre janë në një formë apo tjetër nën regjim të ndalimit të qarkullimit, me shumë kufij të mbyllur dhe udhëtim të ndërprerë në mes të pandemisë së COVID-19, transmeton Gazeta Metro.


Rreth 2 miliardë janë ndikuar nga një formë e izolimit për shkak të korona virusit, me shkallë të ndryshme të rreptësisë.

Popullata e Indisë prej 1.3 miliardë njerëzve po e kalojnë ditën e parë të tyre të mbylljes pas shtimit të rasteve të infektimit me korona virusin e ri SARS-CoV-2.

Së paku 19598 njerëz kanë vdekur nga korona virusi SARS-Cov-2 dhe 435470 janë infektuar në botë pas shpërthimit në qytetin Wuhan në Kinë në fillim të dhjetori të vitit të kaluar.Deri tani janë raportuar se janë shëruar nga sëmundja rreth 111938 prej të sëmurëve./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë