Loading…

Çfarë bëjnë njerëzit e suksesshëm në fund të orarit të punës

  • 16/11/2016 | 17:16

Çfarë bëjnë njerëzit e suksesshëm në fund të orarit të punës

Me siguri se 10 minutat e fundit të orarit të punës i kaloni duke shikuar orën, apo ndoshta zhyteni në punë deri në minutat e fundit dhe pastaj shkoni në shtëpi duke mos i përshëndetur kolegët fare!

Por, se si e përfundoni orarin e punës ajo ka efekt të madh shumë në energjinë tuaj në marrëdhëniet private si dhe në lumturinë tuaj. Këto janë gjërat që njerëzit e suksesshëm i bjënë në fund të orarit të punës:

1. Shikojnë listën e punëve të kryera si dhe të atyre që iu kanë mbetur
todolist

2. E pastrojë tavolinën si dhe desktop-in
desk

3. Janë të fokusuar
focused

4. I përshëndesin kolegët e tyre
goodbye

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë