Loading…

Çfarë moti do të ketë sot

  • 24/01/2017 | 09:02

Çfarë moti do të ketë sot

Mot kryesisht i vranët dhe me intervale të shkurta me diell do ta karakterizoj vendin përgjatë këtyre ditëve.

Sipas Prishtina Weather për ditën e sotme (e marte) temperatura maksimale pritet të jetë 1 Gradë Celsius, minimalja -5 Gradë Celsius.

Kurse përgjatë javës Temperaturat do të vazhdojnë të mbeten nën vlera mesatare, me minimale që do të luhaten nga -12C deri në -5C, e ato maksimale nga -3C deri në +1C.

Shtypja atmosferike mbetet e lartë por do të ketë tendencë të uljes por gjithnjë në vlerat e normales. Do të fryjë erë nga lindja dhe verilindja me shpejtësi rreth 7m/s. /gazetametero.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë