Loading…

Çfarë moti do të kemi sot

  • 20/12/2016 | 08:47

Çfarë moti do të kemi sot

Mot me diell dhe vranësira të shpërndara janë parashikimet për ditën e sotme në Kosovë, të dhëna këto të nxjerra nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

IHK në njoftim e saj thotë se në pjesën perëndimore dhe jugperëndimore të vendit parashihet të ketë mjegull, kryesisht në pjesën e parë të ditës.

Ndërsa, vlera minimale e temperaturës do të lëviz ndërmjet -7 deri -3 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-6m/s./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë