Loading…
Çfarë ndeshje dramatike: Manchester City fiton, por Tottenhami kalon në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve
  • 17/04/2019 | 23:02

Çfarë ndeshje dramatike: Manchester City fiton, por Tottenhami kalon në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Manchester City arriti që ta fitojë dramën ndaj Tottenham Hotspur, por është eliminuar nga kjo garë për shkak të golave si musafirë të shënuar nga Spurs, transmeton Gazeta Metro.


Në ndeshjen e zhvilluar në “Etihad Stadium” u zhvillua një ndramë e vërtetë. Manchester City arriti fitore 4-3, por Tottenhami kalon tutje me rezultatin e përgjithshëm 4-4.

Për Cityn sonte Raheem Sterling shënoi dy gola, kurse nga një u shënua nga Bernardo Silva dhe Sergio Aguero, ndërsa për Spurs ishte Heung-Min Son që shënoi dy herë dhe Fernando Llorente që ia dha goditjen përfundimtare.

Kështu, Tottenham Hotspur kalon tutje dhe në gjysmëfinale do të takohet me Ajaxin./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë