Loading…

Çfarë ndeshje në ‘Stamford Bridge’, Chelsea rikthen përsëri epërsinë ndaj Tottenham

  • 14/08/2022 | 19:13

Çfarë ndeshje në ‘Stamford Bridge’, Chelsea rikthen përsëri epërsinë ndaj Tottenham

Chelsea ka rikthyer epërsinë në 2-1 kundër Tottenham Hotspur pas golit të shënuar nga mbrojtësi anglez, Reece James, transmeton Gazeta Metro.


Ndeshje jashtëzakonisht interesante po zhvillohet në ‘Stamford Bridge’ nga dy skuadrat londineze.

Pasi mesfushori danez, Pierre-Emile Hojbjerg realizoi golin e barazimit në minutën e 68’të nuk vonoi shumë dhe pas nëntë minutave ‘Blutë e Londrës’ rikthyen avantazhin me 22-vjeçarin, Reece James.

Super gol në minutën e 19’të ka shënuar edhe qendërmbrojtësi , Kalidou Koulibaly, i cili pas një harkimi në zonë nga Martin Cucurella nuk mendoi dy herë dhe me një goditje volej realizoi për 1-0. /gazetametro.net

Koulibaly me një goditje volej, realizon super gol kundër Tottenham

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë