Loading…

Çfarë njeriu jeni? Këtë ua thotë muaji në të cilin keni lindur

  • 15/05/2021 | 20:43

Çfarë njeriu jeni? Këtë ua thotë muaji në të cilin keni lindur

A e dini se muaji në të cilin kemi lindur mund të thotë shumë për ju?


Muaji i lindjes mund të përcaktojë karakterin e personit dhe ndikon në gjithçka, nga qëndrimi te karriera, shkruan “Revista Psikologji”.

Prandaj, ky mund të ndikojë në atë se sa i gjatë jeni, masa e trupit si të rritur, sa jeni të prirur ndaj sëmundjeve, madje edhe sa do të jetoni.

JANAR

Nëse keni lindur në janar, kjo do të thotë që ju jeni analitik, të pavarur dhe një lider i lindur. Për më tepër, ju jeni krijues, karizmatik, kokëfortë, ambicioz dhe serioz. Ju pëlqen të mësoni dhe të mësoheni dhe natyrshëm njerëzit do t’ju ndjekin. Ju njiheni për të qenë i organizuar, i zoti, punëtor dhe i zgjuar. Për më tepër, ju dini të bëni të lumtur njerëzit e tjerë, sepse jeni shumë të vëmendshëm. Ju jeni rezistent ndaj sëmundjeve por ka të ngjarë të vuani nga ftohjet, Alzheimer, Sëmundja Crohn dhe epilepsia. Për më tepër, ju i doni fëmijët dhe keni aftësi të mëdha shoqërore.

SHKURT

Nëse keni lindur në shkurt, kjo tregon se do të jepni shumë nga jeta juaj duke kërkuar atë dikë të veçantë. Ju kujdeseni shumë për të tjerët dhe bëheni një prind i shkëlqyeshëm. Për më tepër, ju jeni i qetë, i ndrojtur, i sinqertë, i përulur, besnik dhe temperament. Ju e doni lirinë dhe agresivitetin. Sidoqoftë, mund të lëndoheni lehtë. Kjo gjithashtu tregon se jeni të prirur për çrregullime të gjumit dhe ka të ngjarë të punoni për diçka që lidhet me artin.

MARS

Njerëzit e lindur në Mars priren të jenë të destinuar për famë dhe të fitojnë shumë para. Sidoqoftë, ata janë të prirur të jenë të pabesë. Ata janë të dashur, të fshehtë, të ndrojtur, të ndershëm dhe dashamirës. Të tjerët do t’ju konsiderojnë të besueshëm, të mirë dhe mirënjohës. Ju pëlqejnë udhëtimet, vëmendja dhe dekori i shtëpisë. Kur bëhet fjalë për sëmundjet, ka të ngjarë të vuani nga astma.

PRILL

Nëse keni lindur në Prill, ju jeni kokëfortë, impulsiv dhe shef. Gjithashtu, ju keni një karizëm natyror dhe shumë miq. Ju jeni krijues, inteligjent, aktiv dhe dinamik. Për më tepër, ju jeni diplomat, bujar, të nxituar, emocional dhe prekës. Jeni të prirur për probleme të kokës dhe gjoksit, alkoolizmit, autizmit dhe depresionit.

MAJ

Nëse keni lindur në maj, kjo tregon se respektoni autoritetin dhe vlerësoni martesën. Ju kënaqeni të kaloni kohë vetëm dhe të keni ndjenja të thella. Ju pëlqen të ëndërroni dhe të keni një imagjinatë të mirë. Për më tepër, ju jeni e bukur dhe e doni letërsinë, udhëtimet dhe artet. Ju jeni të ndjeshëm ndaj diabetit dhe glaukomës.

QERSHOR

Nëse keni lindur në qershor, jeni romantik por xheloz. Ju jeni gjithashtu një dashnor fantastik, i mirë, i sjellshëm, i ndjeshëm, me humor dhe shumë bisedues. Ju keni një tendencë për thashetheme, jeni kokëfortë dhe lëndoheni lehtë. Për më tepër, mund të vuani nga probleme të shikimit.

KORRIK

Nëse keni lindur në korrik, ka të ngjarë të jeni simpatizues, i sinqertë, sarkastik, i çuditshëm, i ndjeshëm dhe i fshehtë. Ju jeni me humor, falni dhe krenoheni me veten. Për më tepër, ju nuk do të keni ndonjë vështirësi për të studiuar dhe lehtë do të takoni miq të rinj. Ju pëlqen të rrini vetëm dhe jeni të ndjeshëm ndaj problemeve të dietës, depresionit dhe shikimit.

GUSHT

Njerëzit e lindur në gusht janë të dashur, vlerësojnë martesën, kanë një frymë ekipi dhe frymëzojnë të tjerët. Ata janë tërheqës, trima, bujarë dhe u pëlqen të bëjnë shaka. Për më tepër, paratë u vijnë lehtësisht dhe ata mund të bëhen lehtësisht xheloz. Të talentuar në arte, muzikë dhe mbrojtje. Ata mund të jenë studentë problematikë dhe mund të përjetojnë probleme të lidhura me shëndetin, duke punuar shumë.

SHTATOR

Nëse keni lindur në shtator, kjo tregon se jeni inteligjent, fleksibël, shpirtëror, të rrallë dhe të kujdesshëm. Për më tepër, ju jeni të qetë, detajist, të organizuar dhe të ditur. Ju keni një tendencë për të analizuar mbi situatat që mund t’ju sjellin probleme. Ju mund të jeni shumë përzgjedhës, veçanërisht kur bëhet fjalë për një marrëdhënie dhe jeni të prirur për depresion.

TETOR

Nëse keni lindur në tetor, kjo tregon se jeni me fat, argumentues, një udhëheqës i mirë dhe ju pëlqen të bisedoni. Sidoqoftë, mund të zemëroheni lehtë dhe ju pëlqen të ëndërroni. Ju jeni të sinqertë, të drejtë, emocional dhe me mendime. Ju jeni të destinuar të jetoni një jetë të gjatë.

NËNTOR

Nëse keni lindur në nëntor, ju jeni theksues, pozitiv, unik dhe i shkëlqyer. Ju vendosni dhe jepni shembull për të tjerët dhe jeni guximtar, bujar dhe miqësor. Ju shpesh bëheni një shembull dhe një mësues i shkëlqyeshëm për të tjerët. Për më tepër, ju jeni punëtor, kokëfortë dhe romantik. Ju jeni të ndjeshëm ndaj depresionit dhe lodhjes.

DHJETOR

Nëse keni lindur në dhjetor, kjo do të thotë që vlerësoni një mënyrë jetese të qëndrueshme dhe se jeni patriot, besnik, bujar dhe i ndershëm. Ju nuk pretendoni dhe urreni kufizimet. Jeni të prirur për astmë dhe alergji.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë