Loading…

Çfarë po ndodh me Rihannën: Që 6 vite nuk ka publikuar album

  • 26/01/2022 | 17:59

Çfarë po ndodh me Rihannën: Që 6 vite nuk ka publikuar album

Pjesën më të madhe të karrierës së saj, ylli i popit, Rihanna ka bërë hit pas hiti – nga kënga e saj debutuese e vitit 2005 “Pon de Replay” te fituesja e Grammy- t në vitin 2007 “Umbrella” deri te goditja e saj e fundit “Work” e 2016-ës.


Por, pasi arriti atë që shumë e konsiderojnë si kulmin e saj artistik me albumin e saj të fundit “Anti” – i cili u publikua gjashtë vjet më parë më 28 janar 2016, Rihanna nuk ka publikuar një tjetër album.

Po aq sa dikur ishte e këndshme në muzikë, Rihanna tani po ndihet në bukuri dhe modë.

Ajo lançoi linjën e saj ‘Fenty Beauty’ në vitin 2017 dhe më pas e ndoqi atë duke debutuar me markën e saj të të brendshmeve ‘Savage x Fenty’ në vitin 2018.

Këto kompani e kthyen artisten 33-vjeçare të lindur Robyn Rihanna Fenty në miliardere. Vitin e kaluar Forbes raportoi se ajo ka grumbulluar një pasuri prej 1.7 miliardë dollarësh, duke e bërë atë artisten më të pasur femër në botë.

Duke promovuar diversitetin dhe gjithëpërfshirjen për femrat e të gjitha ngjyrave dhe madhësive në bukuri dhe modë, Rihanna gjithashtu qëndroi për diçka që ishte më e rëndësishme se një këngë treminutëshe.

Kjo ka çuar në atë që tani njihet si “efekti Fenty” në lojën e modës dhe bukurisë, me konkurrentët e saj duke shtuar përpjekjet e tyre për të përfaqësuar të gjitha llojet e grave.

Edhe jeta private e artistes, ka ‘lulëzuar’, ajo është dhe A$AP Rocky kanë zyrtarizuar marrëdhënien  e tyre dhe sipas burimeve të çiftit, së shpejti mund të ketë fejesë, ndoshta edhe martesë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë