Loading…

Çfarë po ndodh me rusët: Avioni bombardues rrëzohet mbi shtëpinë dykatëshe në Rusi

  • 23/10/2022 | 21:12

Çfarë po ndodh me rusët: Avioni bombardues rrëzohet mbi shtëpinë dykatëshe në Rusi

Një avion ushtarak është rrëzuan në një zonë të banuar në jug të Siberisë këtë të diel. Autoritetet ruse kanë konfirmuar lajmin, ndërsa bëhet e ditur se avioni ka qenë i tipit Sukhoi Su-30.


Ai ka rënë në një shtëpi dykatëshe në qytetin e Irkutsk. Guvernatori i rajonit, Igor Kobzev, konfirmoi se dy pilotët e avionit kishin ndërruar jetë, ndërsa për fat të mirë, asnjë banor i zonës nuk ishte lënduar nga kjo ngjarje.

Sipas Ministrisë ruse të Emergjencave, avioni ishte në një fluturim testues, i cili ka shkuar keq. Ky është incidenti i dytë në 6 ditë. Të hënën e kaluar, një avion Sukhoi Su-34 u përplas në një bllok apartamentesh në qytetin Yeysk.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë