Loading…

Çfare po ndodh me shqiptaret: Dua dhe Bebe Rexha publikisht pro abortit legal

  • 16/05/2019 | 22:01

Çfare po ndodh me shqiptaret: Dua dhe Bebe Rexha publikisht pro abortit legal

Gjatë ditës së sotme ishte Dua Lipa e cila doli publikisht pro abortit, transmeton Gazeta Metro.


“Jo trupin tuaj. Jo zgjedhja juaj. Nuk ka nevojë për justifikim. Asnjë njeri nuk duhet të marrë një vendim të tillë themelor në trupin e femrave. Si ndodh që aborti të ndalohet para armëve? Të drejtat tona duhet të dëgjohen. Dhe ne kemi të drejtë të jemi të zemëruar. Gjithë mbështetja ime nga ana tjetër e pellgut. Në solidaritet me motrat e mia”, ka kruar Dua.

Por për këtë e heshtur nuk ka qëndruar as Bebe Rexha e cila edhe ajo si Dua, me anë të një fotografie doli pro abortit legal.

“Derisa një bebe të vijë nga trupi i një mashkulli, një opinion për abortin nuk duhet të vije nga goja e tij”, ka shkruar Rexha./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë