Loading…

Çfarë po ndodhë: Giorgio Armani anulon dy sfilata shumë të rëndësishme

  • 04/01/2022 | 18:01

Çfarë po ndodhë: Giorgio Armani anulon dy sfilata shumë të rëndësishme

Dizajneri ka vendosur të anulojë të dyja shfaqjet e vjeshtës 2022 Emporio Armani dhe Giorgio Armani për meshkuj, të cilat do të organizohenin në Milano më 15 dhe 17 janar.


“Ky vendim u mor me keqardhje të madhe dhe pas reflektimit të kujdesshëm në përkeqësimin të gjendjes epidemike”, është thënë nga shtëpia e modës me qendër në Milano.

Gjithashtu, nuk ka ndonjë plan për një version dixhital të shfaqjeve.

Java e modës për meshkuj në Milano do të shfaqet nga 14 deri në 18 janar.

Armani gjithashtu ka vendosur të anulojë shfaqjen e tij të modës “Privé” në pranverë 2022 në Paris. “Haute Couture” është produkti i parë nga 24 deri në 27 janar në kryeqytetin francez.

“Siç është shprehur stilisti në shumë raste, shfaqjet janë raste vendimtare dhe të pazëvendësueshme, por edhe shëndeti dhe siguria si e punonjësve ashtu edhe e publikut duhet të kenë edhe një herë prioritet”, vazhdoi deklarata.

Pavarësisht nga nivelet e larta të vaksinimit në Itali, vendi – si shumë të tjerë në mbarë botën – ka parë një rritje të COVID-19 nga mesi i dhjetorit dhe gjatë festës së Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri, me rreth 100,000 raste të reja ditore. Milani dhe rajoni i tij, Lombardia, janë të rrezikuara nga varianti i ri Omicron dhe së fundmi janë rikthyer në klasifikimin e “zonës së verdhë”, që do thotë një rikthim në mbajtjen e maskës së fytyrës në të gjitha vendet publike, brenda dhe jashtë.

Franca është në kulmin e saj me shumë se 160,000 raste të reja ditore.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë