Loading…

Çfarë po ndodhë me miliarderin: Falimenton vjehrri i Dua Lipës

  • 16/11/2019 | 18:39

Çfarë po ndodhë me miliarderin: Falimenton vjehrri i Dua Lipës

Miliarderi Mohamed Hadid është aq i varfër sa nuk ka para për të shembur rezidencën e tij në Bel Air, deklaroi avokati i ti në gjykatë të mërkurën ,transmeton Gazeta Metro.


Prokuroria e Los Anxhelosit dha urdhër për prishjen e shtëpisë gjysmë të ndërtuar, të quajtur “Ndërmarrja Starship”, sepse është e madhe dhe gropa do të kushtonte rreth 5 milion dollarë.

Por, 71-vjeçari Hadid ‘nuk mund ta përballojë’, tha avokati i tij, Bruce Rudman para gjyqtarit të Gjykatës së Lartë të Lartë Craig Karlan.

Gjykatësi Karlan po mbikëqyr një padi civile kundër babait të supermodeleve Gigi dhe Bella Hadid, të paraqitur nga fqinjët avokatët e të cilëve kërkuan që të caktohej një person për të marrë përsipër prishjen e shtëpisë.

Kushdo që do pranojë do t’i ngarkojë Hadid një tarifë prej 500,000 dollarë, të cilat nuk mund ti paguajë. “Ai nuk ka para,” tha avokati.

Nuk dihet ende se si do të veprohet, por duket se vjehrri i shqiptares Dua Lipa, njëkohësisht babai i Anëar Hadid duket se është në krizë parash./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë