Loading…

Çfarë shihni, luan apo qen (Foto)

  • 06/01/2017 | 20:34

Çfarë shihni, luan apo qen (Foto)

Një qen që duhet më shumë si luan se si qen ka rrëmbyer vëmendjen e njerëzve në rrjetet sociale.


Shar-Pei është një lloj i njohur kinez i qenëve, që zakonisht kanë pak lesh, gjuhë të kaltër dhe shumë rrudha, shkruan gazetametro.net

Ky qen tre (3) vjeçar tani është marrë në një qendër të qenëve në Virgjinia të Amerikës. Kjo pasi pronari i tij nuk pati mundësi që të kujdesej për të edhe më tutje.

luan-apo-qen-brenda

Shar-Pei është njëri nga llojet më të vjetër të qenëve në gjithë botën, mirëpo ishte në rrezik për zhdukje rreth viteve 1960 dhe 1970, nën qeverinë komuniste kineze.

Në atë kohë mendohej se bota kishte vetëm 12 sosh.

Vlerësoni edhe ju vetë se a ju ngjanë më shumë me qen apo me luan. /gazetametro.net

luan-apo-qen-brenda-2

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë