Loading…

Çfarë shikoni në këtë foto?

  • 02/12/2016 | 21:44

Çfarë shikoni në këtë foto?

Ajo që duket si një vizatim i pafajshëm mund të fsheh një sekret të pistë për disa. Një imazh i tillë që paraqet dy gjëra të ndryshme njëkohësisht, ka bërë xhiron në internet.

Imazhi tregon gjoksin e një gruaje dhe barkun e saj dhe njëkohësisht dy persona që kërcejnë me duart lart.

Sipas psikologëve, truri i njeriut është i aftë për të parë dy imazhet pothuajse në të njëjtën kohë, por njëri prej tyre dominon në varësi të mendimeve dhe përvojave të secilit.

 
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë