Loading…

Çfarë thuhet për Autostradën e Dukagjinit dhe rrugën Deçan-Plavë, në planin e qeverisë Kurti?

  • 11/05/2021 | 19:09

Çfarë thuhet për Autostradën e Dukagjinit dhe rrugën Deçan-Plavë, në planin e qeverisë Kurti?

Qeveria e Kosovës javën e kaluar ka miratuar programin qeverisës për vitet 2021-2025, shkruan Gazeta Metro.


Ndër premtimet tjera të Qeverisë është edhe përmirësimi i infrastrukturës rrugore. Në planet e qeverive të kaluara ka qenë edhe ndërtimi i Autostradës së Dukagjinit i cili parashihte ndërtimin e trasesë së re karshi asaj ekzistuese.

Ndërkohë Kurti parasheh edhe ndërtimin e rrugëve tjera rajonale sikur ajo Deçan-Plavë, Prizren-Tetovë dhe Gjilan – Kumanovë

KËTU mund të lexoni planin e plotë./gazetametro.net

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë