Loading…

Çfarëdo që do bëjmë në vjeshtë, dizajnerët thonë se do ta bëjmë në lëkurë

  • 23/02/2021 | 18:28

Çfarëdo që do bëjmë në vjeshtë, dizajnerët thonë se do ta bëjmë në lëkurë

Trendët e modës mund të vijnë e të shkojnë, por ka disa që gjithnjë duket se rrinë rrotull dhe lëkura është një prej tyre. Pavarësisht nëse është një xhaketë biker e cilësisë së mirë apo një çantë mikro dore, një copë lëkure e përjetshme është një gjë e domosdoshme për çdo gardërobë, pavarësisht se çfarë thonë pistat. Nuk mund të jetë për t’u habitur, pra, që lëkura shfaqet dukshëm në koleksionet vjeshtë / dimër 2021. Por kjo nuk është lëkurë siç e dini.


Këtë sezon, dizajnerët kanë luajtur me strukturën dhe formën për të krijuar një seri të pjesëve prej lëkure të deklaruara ndryshe nga çdo gjë që keni parë më parë. Trendi filloi në Temperley London, koleksioni i fundit i të cilit “Rock Swagger” u frymëzua nga fryma revolucionare e gjysmës së dytë të viteve 1970, një epokë kur lëkura ishte sinonim i yjeve të rrënuar si Patti Smith dhe Chrissie Hynde, shkruan Indepedent transmeton Gazeta Metro.

Por lëkura nuk është vetëm një pamje e rezervuar për vjeshtë / dimër. Raporti i fundit i të dhënave nga platforma globale e blerjeve, Lyst, tregon se kërkimet për xhaketa lëkure janë rritur me 87 përqind ndërsa afrohet pranvera, duke forcuar tërheqjen shumëvjeçare të pëlhurës.

Sa i përket mënyrës së veshjes tani, me afrimin e klimës më të ngrohtë, merrni sugjerimet tuaja nga starletat boho-elegancë të Noughties të hershme – mendoni Sienna Miller dhe Kate Moss duke kaluar nëpër Glastonbury me fustane lulesh dhe xhaketa lëkure të mëdha. Ose, zgjidhni një siluetë të shkëlqyeshme duke investuar në një xhaketë lëkure, që do të lartësonte çdo kombinim të këmishës me xhinse dhe të dashurit për një stil elegant dhe pa stinë.//gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë