Loading…

Challandes i bashkohet festës së Kosovës U21: Pamje nga zhveshtorja

  • 12/06/2019 | 09:28

Challandes i bashkohet festës së Kosovës U21: Pamje nga zhveshtorja

Bernard Challandes e ka shikuar nga afër festën e Kombëtares së Kosovës U21, pas fitores ndaj Turqisë, transmeton Gazeta Metro.


Kosova U21 shënoi fitoren e dytë në grup në kuadër të kualifikime për Kampionatin Evropian U21, shkruan Insporti

Tani Kosova me dy fitore në po aq ndeshje është e para në grupin 3 të kualifikimeve, grup në të cilin bën pjesë edhe Shqipëria.

Ndeshjen e të rinjve të Kosovës e përcolli nga afër trajneri i kombëtares A të Kosovës, Bernard Challandes, i cili ishte në tribunat e ‘Fadil Vokrrit’.

Pas ndeshjes, ai së bashku me presidentin e FFK-së, Agim Ademin janë futur në dhomat e zhveshjes aty ku i janë bashkuar festës, pas fitores ndaj Turqisë.

Shikoni pamjet më poshtë:

Ju lumtë djema dardanë! ⚽️?????

Posted by Federata e Futbollit e Kosovës – Football Federation of Kosova on Tuesday, 11 June 2019

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë