Loading…

Challandes: Jam i trishtuar, s’e falënderoj Ademin

  • 13/10/2021 | 13:49

Challandes: Jam i trishtuar, s’e falënderoj Ademin

Bernard Challandes, tashmë ish-trajner i Kombëtares së Kosovës, ka folur për vendimin e FFK-së për shkarkimin për të cilën ka thënë se është shumë i pikëlluar dhe se ka qenë kënaqësi e madhe që e ka drejtuar Kosovën gjatë kësaj periudhe.


Ai ka shtuar se synimi i tij nuk ishin vetëm rezultatet por arritja e një progresi të përgjithshëm të kombëtares. Megjithatë pranoi se rezultatet e dobëta kanë çuar deri në këtë pikë.

Trajneri zviceran ka thënë para gazetarëve se nuk e falënderon kryetarin e FFK-së për vendimin e sotëm por e falënderon për bashkëpunimin deri më tani.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë