Loading…
Challandes ka gati formacionin e frikshëm ndaj Bullgarisë: Sulmi, arma më e fortë
  • 25/03/2019 | 11:51

Challandes ka gati formacionin e frikshëm ndaj Bullgarisë: Sulmi, arma më e fortë

Kosova nis sot ciklin kualifikues për Kampionatin Evropian “Euro 2020”, transmeton Gazeta Metro.


Kjo ndeshje do të jetë historike për Kosovën, për faktin se është hera e parë që marrim pjesë në kualifikime të evropianit.

“Dardanët” do të kërkojnë me ngulm tre pikët e para sonte ndaj Bullgarisë, për ta nisur mbarë këtë cikël kualifikues.

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, prit të nis ndeshjen me formacionin 4-3-2-1. Mungesa e vetme është Valon Berisha, kurse pritet te luajnë nga fillim Hekuran Kryeziu dhe Benjamin Kololli

Ndryshe, ndeshja mes Kosovës dhe Bullgarisë zhvillohet sonte në “Fadil Vokrri” me fillim prej orës 20:45.

Formacioni i mundshëm: Murici, Kololli, Rrahmani, Aliti, Vojvoda, Kryeziu, Shala, Zeneli, Celina, Rashica, V.Muriqi./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë