Loading…

Challandes nuk ‘gajlohet’: Të ardhmen time e vendosë federata, unë jam i kënaqur me punën time

  • 12/10/2021 | 23:43

Challandes nuk ‘gajlohet’: Të ardhmen time e vendosë federata, unë jam i kënaqur me punën time

Kosova ka pësuar humbje edhe nga Gjeorgjia në stadiumin “Fadil Vokrri” në ndeshjen e zhvilluar te martën me rezultat 2-1.

Kjo ishte një humbje e pa pritur dhe shumë zhgënjyese për të gjithë tifozët dhe “Dardanët” tashmë kanë prekur fundin e këtij grupi me pikë të barabarta me Gjeorgjinë.

Pas ndeshjes trajneri Bernard Challandes ka deklaruar se është i zhgënjyer me këtë disfatë, por që ka shtuar se është i kënaqur me punën e tij.

Sa i përket të ardhës si trajner i Kosovës, Challandes ka deklaruar se këtë do ta vendos Federata e Futbollit të Kosovës por që ka shprehur gatishmëri për ta drejtuar Kosovën edhe në edicionin e ri të Ligës së Kombeve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë