Loading…

Challandes publikon listën e lojtarëve për ndeshjet kundër Suedisë dhe Gjeorgjisë

  • 01/10/2021 | 15:53

Challandes publikon listën e lojtarëve për ndeshjet kundër Suedisë dhe Gjeorgjisë

Trajneri i Kombëtares së Kosovës Bernard Challandes ka publikuar listën e lojtarëve që i ka grumbulluar për ndeshjet e muajit tetor.

Fillimisht, Kosova do të zhvillojë ndeshjen e parë si mysafire kundër Kombëtares së Suedisë me 9 tetor, kurse ndeshjen e dytë do ta ketë kundër Gjeorgjisë në stadiumin “Fadil Vokrri”, përcjell KosovaPress.

Vlen të theksohet se ndër emrat e grumbulluar në skuadër është edhe mesfushori i Vitesse Toni Domgjoni.

Listën e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri Bernard Challandes e gjeni më poshtë.

Arjanet Muric – Adana Demirspor

Mergim Vojvoda – Torino

Betim Fazliji – FC ST. Gallen

Florent Hadergjonaj – Kasimpasa

Besar Halimi – Riga FC

Florent Muslija – Hannover 96

Bersant Celina – Ipswich Town

Milot Rashica – Norwich City

Visar Bekaj – KF Tirana

Amir Rrahmani – SSC Napoli

Mirlind Kryeziu – FC Zurich

Lirim R Krastrati – Ujpest FC

Herolind Shala – Erzurumspor

Toni Domgjoni – VSB Vitesse

Zymer Bytyqi – Konyaspor

Astrit Selmani – Hammarby IF

Samir Ujkani – Empoli

Fidan Aliti – FC Zurich

David Domgjoni – FC Luzern

Ibrahim Dresevic – FC Heerenveen

Florian Loshaj – Cracovia FC

Lirim M Kastrati – Legia Warsaw

Elbasan Rashani – Clermont Foot 63

Vedat Muriqi – SS Lazio

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë