Loading…
Challandes: Tani kemi krijuar një identitet, dhe po luajmë futboll të bukur
  • 11/10/2018 | 23:18

Challandes: Tani kemi krijuar një identitet, dhe po luajmë futboll të bukur

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes është ndarë i kënaqur me fitoren e sotme ndaj Maltës, megjithatë pati një kërkesë.

Kosova e mposhti Maltën sonte me rezultat prej 3 me 1 në Ligën e Kombeve për të mbajtur primatin në Grupin 3, transmeton Koha.net.

Challandes ka lavdëruar paraqitjen e Zhegrovës, ndërsa thotë se Kosova duhet të gjejë edhe dy mbrojtës.

“Tani kemi krijuar një identitet, dhe po luajmë futboll të bukur. Zhegrova ishte shumë i mirë në përballjen e sotme. Nuk kemi shumë mbrojtës, jemi në kërkim të dy mbrojtësve”, ka deklaruar Challandes.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë