Loading…

Chelsea bën çmendurinë: Barazon rezultatin kundër Liverpoolit me dy gola të mrekullueshëm

  • 02/01/2022 | 19:26

Chelsea bën çmendurinë: Barazon rezultatin kundër Liverpoolit me dy gola të mrekullueshëm

Chelsea ia ka dalë ta barazojë në 2:2 rezultatin kundër Liverpoolit duke shënuar dy herë brenda katër minutave, në derbin e javës në Premierligë që po zhvillohet momentalisht në Londër.


Mateo Kovacic shënoi për 1:2 për Chelsean në minutën e 42-të, raporton Gazeta Express. Mesfushori kroat e mposhti portierin e Liverpoolit me një goditje të mrekullueshme vollej nga rreth 25 metra largësi.

Vetëm katër minuta më vonë, Christian Pulisic e barazoi rezultatin në 2:2 duke shënuar gol të bukur pasi i iku mbrojtjes vizitore.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë