Loading…

Chelsea dhe Liverpool takohen në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

  • 14/05/2022 | 17:29

Chelsea dhe Liverpool takohen në finalen e Kupës FA, formacionet zyrtare

Chelsea dhe Liverpool do të takohen në finalen e madhe të Kupës FA në Wembley të Londrës.


Dy skuadrat e mëdha angleze do të diskutojnë në këtë finale të madhe, me londinezët që kërkojnë trofeun e parë këtë edicion.

Në anën tjetër Liverpool tanimë ka fituar Kupën e Ligës dhe synon ta fitojë edhe Kupën FA.

Si londinezët ashtu edhe The Reds në këtë ndeshje janë me formacionet më të mira.

Formacionet zyrtare:

Chelsea: Mendy; Chalobah, Thiago Silva, Rüdiger; James, Jorginho, Kovacic, Marcos Alonso; Mount, Pulisic; Lukaku

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Robertson; Keita, Henderson, Thiago; Salah, Sadio Mané, Luis Díaz.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë