Loading…
Chelsea e shkarkon Antonio Conten nga detyra e trajnerit
  • 12/07/2018 | 17:00

Chelsea e shkarkon Antonio Conten nga detyra e trajnerit

Antonio Conte nuk është më trajner i Chelseat.

Chelsea ka njoftuar sot se ka shkarkuar nga detyra e trajnerin italianin, Antonio Conte.

Conte menaxhojë Chelsean për dy vite, ndërkaq në vitin e parë ai ishte shpallur kampionë me londinezët.

Por në sezonin e dytë ai dështoi ta kualifikojë Chelsean në Ligën e Kampionëve.

Kjo lëvizje do të sjellëMaurizio Sarrin në krye të skuadrës londineze.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë