Loading…

Chelsea këmbëngul për Haaland

  • 23/02/2021 | 15:22

Chelsea këmbëngul për Haaland

“Blutë” e dëshirojnë sulmuesin e Dortmund-it.


Erling Haaland është bërë prioriteti kryesor për tu transferuar nga Chelsea, raporton “Tuttomercatoweb”.

Roman Abramovich dëshiron që klubi i tij të bëj edhe një transferim të madh këtë verë, dhe synimi kryesor është ylli i Dortmund-it.

Haaland është duke kaluar nëpër një sezon fantastik, ku nga 17 paraqitje në Bundesliga, ka arritur të regjistroj 17 gola dhe katër asistime për skuadrën e Dortmundit.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë