Loading…

Chelsea-Manchester City, mbyllet pjesa e parë pa gola

  • 25/09/2021 | 14:22

Chelsea-Manchester City, mbyllet pjesa e parë pa gola

Ka përfunduar pjesa e parë në derbin e Premier Ligës angleze mes Chelseat e Manchester Cityt, ku të dy portierët kanë arritur të mbajnë portat e paprekura.

Përgjatë 45’ minutave të parë, të dy skuadrat nuk arritën që të regjistrojnë një goditje drejt portës, kështu duke vazhduar drejt zhveshtoreve me rezultat 0:0, përcjell KosovaPress.

Trajneri i Chelseat Thomas Tuchel deri tani ka qenë i detyruar që të bëjë një zëvendësim, për shkak të lëndimit të mbrojtësit Reece James, i cili liroi vendin për veteranin Thiago Silva në minutën e 29’.

Rezultati pas pjesës së parë është i barabartë 0:0.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë