Chollet e thërret Kurtin në telefon, ia kërkon themelimin e Asociacionit dhe pranimin e propozimit të BE’së

Këshilltari Special i Departamentit të Shtetit Amerikan, Derek Chollet, e ka telefonuar kryeministrin Albin Kurti, duke i kërkuar që ta pranojë propozimin e BE’së, për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë dhe gjithashtu ka kërkuar ecjen përpara me diskutimet e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe, shkruan Gazeta Metro. Në një shkrim në Twitter, Chollet, ka … Vazhdoni me leximin e Chollet e thërret Kurtin në telefon, ia kërkon themelimin e Asociacionit dhe pranimin e propozimit të BE’së