Loading…

Christian Mba largohet nga Trepça ’89, zyrtarizohet te Partizani

  • 29/01/2023 | 18:51

Christian Mba largohet nga Trepça ’89, zyrtarizohet te Partizani

FK Partizani ka kompletuar transferimin e Christian Mba nga Trepça ’89.


Klubi shqiptar ka njoftuar zyrtarisht këtë të diel për arritjen e marrëveshjes lidhur me sulmuesin nigerian, shkruan Gazeta Express.

Mba ka nënshkruar kontratë për 3 vite e gjysmë me klubin nga kryeqyteti shqiptar.

Në marrëveshjen mes palëve është përfshirë edhe opsioni për zgjatje të bashkëpunimit edhe për një tjetër vit.

23-vjeçari ishte lider i padiskutueshëm i mitrovicasve në pjesën e parë të sezonit, pasi shënoi dhjetë gola dhe shto

Christian Mba te Partizani shihet si zëvendësues i Xhuliano Skukës, i cili ditë më parë u transferua te Metzi në Francë. /Gazeta Express/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë