Loading…

Chrome i Google nuk lejon më fshirjen e historisë së kërkimit

  • 18/01/2022 | 23:22

Chrome i Google nuk lejon më fshirjen e historisë së kërkimit

Në versionin aktual 97 të Chrome të Google dhe projektin falas Chromium, motorët e kërkimit të instaluar si parazgjedhje nuk mund të fshihen thjesht në “Settings’, siç raportohet nga Golem.de.


Më parë ekzistonte një opsion i thjeshtë fshirjeje që mund të përdorej me 2 klikime, por nuk shfaqet më.

Ofruesi i shfletuesit fillimisht donte të merrte këtë hap për të parandaluar përdoruesit që ta fshinin aksidentalisht atë.

Duket se operacioni i thjeshtë i fshirjes ishte tashme pjesë e kaluarës.

Ndërkohë, kompania dëshiron të hetojë çështjen themelore ku motori i kërkimit të paracaktuar po ndryshohet nga përdoruesit pa vullnetin e tyre.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë