Loading…

Çifti Reynolds dhe Lively kanë vendosur t’iu dhurojë 200 mijë dollarë grave kanadeze: Kjo është arsyeja

  • 30/06/2020 | 15:33

Çifti Reynolds dhe Lively kanë vendosur t’iu dhurojë 200 mijë dollarë grave kanadeze: Kjo është arsyeja

Çifti Ryan Reynolds dhe Blake Lively, kanë vendosur të dhurojnë 200,000 dollarë në favor të nismës për udhëheëjen e gratë vendas të Kanadasë, transmeton Gazeta Metro.


Projekti është në Universitetin e Shën Francis Saëyer në Skoci të Re, posaçërisht në Institutin Coëdy, dhe qëllimi i tij fillestar është që mbledhin një milion dollarë.

Ryan Reynolds është me kombësi kanadezë, i lindur në Vancouver.

“Ne jemi të kënaqur që mbështesin programin e jashtëzakonshëm të Institutit Cudi dhe punën e tyre për të mbështetur vendasit. Jemi të mahnitur (në një sens pozitiv) nga bisedat që kemi pasur dhe -mezi presim që të bashkohemi në këtë udhëtim”, tha Reynolds dhe Lively në një deklaratë.

Qershori është shpallur “Muaji Kombëtar i Historisë Indigjene në Kanada” dhe aktivitetet rreth asaj feste mbarojnë sot./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë