Loading…

Çifti shqiptar habitet pas serialit, harrojnë gjellën në zjarr dhe iu digjet banesa

  • 08/10/2021 | 08:16

Çifti shqiptar habitet pas serialit, harrojnë gjellën në zjarr dhe iu digjet banesa

Zjarr në një banesë në zonën e ish/merkatos në lagjen “13 Shtatori” në Berat. Mësohet se shtëpia e Astrit Pashës u përfshi nga flakët, e gjitha pasi në banesë kishin lënë ndezur një bombul të vogël gazi.

Paraprakisht raportohet se çifti kishte vendosur gjellën në zjarr, por nuk e kishin kontrolluar më pasi ishin “fiksuar” pas televizorit duke parë telenovela.

Pas djegies së tenxheres ka shpërthyer edhe bombola e gazit, por fatmirësisht nuk janë shënuar të lënduar në njerëz, pasi kryefamiljari dhe zonja e tij kanë dalë jashtë menjëherë.

Nga ana tjetër zjarrfikësit kanë shuar flakët, por pjesa më e madhe e banesës është shkrumbuar nga zjarri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë