Loading…

Çifti shqiptar kapet me 11 kg drogë në Itali

  • 15/03/2017 | 12:03

Çifti shqiptar kapet me 11 kg drogë në Itali

Policia doganore italiane arrestoi në pikën kufitare të Brogedas, që lidh Italinë me Zvicrën, një çift shqiptar nën akuzë për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike të llojit marihuanë.


Në automjetin e tyre janë gjetur 10,380 Kg, marihuanë e ndarë në 20 pako.

Lënda narkotike u zbulua falë nuhatjes së qenit Caymon, pastoe belg malinois, pjesë e repartit të Policisë financiar të Komos.

Çiftit shqiptar pas ngjarjes iu sekuestrua edhe automjeti si dhe 2 telefona celularë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë