Loading…
Çiftit mysliman i refuzohet nënshtetësia zvicerane, nuk donin t’u flisnin me dorë gjinisë së kundërt
  • 18/08/2018 | 15:06

Çiftit mysliman i refuzohet nënshtetësia zvicerane, nuk donin t’u flisnin me dorë gjinisë së kundërt

Qyteti zviceran i Lozanës ka bllokuar kërkesën e një çifti mysliman për t’u bërë shtetas të Zvicrës për shkak të refuzimit për të shtrënguar duart me seksin e kundërt.


Bashkia refuzoi të japë aplikimin e shtetësisë së çiftit për shkak të “mungesës së respektit për barazinë gjinore” tha kryebashkiaku i Lozanës, Gregoire Junod, shkruan DailyMail.

Ai tha se një komision komunal e kishte vënë në dyshim disa muaj më parë për të përcaktuar nëse ata përmbushënin kriteret për shtetësi, por kishin vendosur në vendimin e bërë publik të premten se ata humbën këtë të drejtë./Gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë