Loading…

Çika e artë, Majlinda Kelmendi dekorohet me urdhrin “Shotë Galica”

  • 06/12/2021 | 19:00

Çika e artë, Majlinda Kelmendi dekorohet me urdhrin “Shotë Galica”

Xhudistja Majlinda Kelmendi dekorohet me urdhrin “Shotë Galica”, shkruan Gazeta Metro.


Për nder të xhudistes më të suksesshme kosovare, presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e ka organizuar një ceremoni shtetërore.

Kjo ceremoni po mbahet në institutin “Ali Hadri” në Prishtinë.

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e dekoroi Majlinda Kelmendin e urdhrin “Shotë Galica”, për nderë të suksesit të madh të saj në fushën e sportit.

Majlinda Kelmendi fitonte medaljen e parë të artë olimpike për shtetin e Kosovës, në Lojërat Olimpike në Rio De Janeiro. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë