Loading…

Cilat janë dy problemet me të cilat përballet Kosova, sipas Haradinajt

  • 25/04/2017 | 20:52

Cilat janë dy problemet me të cilat përballet Kosova, sipas Haradinajt

Qeverisja aktuale dhe Serbia janë dy problemet me të cilat sipas kryetarit të AAK-së po përballet vendi.


Ai në Rubikon të KTV-së theksoi se qytetarët e Kosovës duhet të jenë të vendosur karshi qasjes së Serbisë në territorin e Kosovës.

Me këtë Haradinaj tha se nuk nënkupton serbët e Kosovës.

“Shteti fqinjë e ka humb të drejtës qoftë edhe morale nëse ekziston diku mes shteteve m’i pas duartë e veta në Kosovë sepse e dini se cka ka ndodh në ’98 e ‘99”, ka thënë ai.

Shqiptarët janë popull autokton dhe nuk mund të lejojnhë të tallet askush me ta, shtoi tutje Haradinaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë