Loading…

Cilat janë lëndët e para më të shtrenjtat në botë?

  • 23/04/2017 | 22:40

Cilat janë lëndët e para më të shtrenjtat në botë?

Për shekuj të tërë shumë njerëz kanë besuar se lënda e parë e arit është më e shtrenjta në botë. Por, kjo gjë është mëse gabim! Këto janë lëndët më të shtrenjta në botë:


1. Guri i Zhadës, 170 milionë dollarë

2. Antimatura, 62.5 trilion dollarë për gram

3. Kalifornium, 27 milion dollarë për gram

4. Diamanti, 55.000 dollarë për gram

5. Droga “LSD”, 3.000 dollarë për gram

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë