Loading…

Cilën anë të trurit e keni më aktive: Zgjidhni se cila prej këtyre dy fytyrave duket më e lumtur

  • 14/04/2019 | 23:43

Cilën anë të trurit e keni më aktive: Zgjidhni se cila prej këtyre dy fytyrave duket më e lumtur

Secili prej nësh njërën gjysmë të trurit e ka më dominuese, dhe mu kjo na përcakton si personalitet, transmeton Gazeta Metro.

Ju duhet të zgjidhni prej këtyre dy fytyrave se cila ju duket më e lumtur.

Dhe ja se ç’do të thotë përgjigja:

Nëse keni zgjedhur fytyrën e majtë

Kjo do të thotë se gjysmën e majtë të trurit e keni më aktive, prandaj jeni shumë më të mirë në mësimin e gjuhëve, logjikë, të menduarit kritik, veprimeve të llogaritjes dhe gjykim objektiv.

Nëse keni zgjedhur fytyrën e djathtë

Kjo do të thotë se dominuese e keni gjysmën e djathtë të trurit dhe, në harmoni me këtë, jeni më i mirë në njohjen e fytyrave, shprehjen dhe leximin e emocioneve, muzikë, ngjyra, imagjinatë e kreativitet./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë