Loading…

Cilët deputetë hoqën dorë nga rikandidimet për zgjedhjet e 14 shkurtit

  • 17/01/2021 | 20:36

Cilët deputetë hoqën dorë nga rikandidimet për zgjedhjet e 14 shkurtit

Për zgjedhjet e 14 shkurtit, në listat e partive politike nuk janë përfshirë disa deputetë të legjislaturave të kaluara.


Njëri prej tyre është Gazmend Abrashi, i cili nuk është pjesë e 110-shes së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Në një intervistë, ai tha se do të jetë i angazhuar në punë të tjera në parti.

Për herë të parë nga viti 2007, garës për ulëse në Kuvend nuk do t’i hyjë Donika Kadaj Bujupi, e cila kohëve të fundit ka pasur ftohje të raporteve me AAK-në.

E Hajredin Kuçi nga Partia Demokratike e Kosovës ka bërë të ditur se me vetë-dëshirë, ka vendosur të mos jetë pjesë e listës për deputet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë