Loading…

Cilët sektorë do të lejohen të punojnë pas masave të reja, ky është propozimi i Qeverisë Hoti

  • 11/11/2020 | 18:57

Cilët sektorë do të lejohen të punojnë pas masave të reja, ky është propozimi i Qeverisë Hoti

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka prezantuar sot masat e reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19, të cilat do të hyjnë në fuqi të premten, pasi në këto momente në mbledhjen elektronike të qeverisë janë duke u shqyrtuar.

Gazeta Sinjali ka siguruar propozim-vendimin me masat e prezantuara nga kryeministri Hoti.

Në këtë propozim-vendim thuhet se këta sektorë do të lejohen të punojnë:

Lejohet ushtrimi i veprimtarive si në vijim (sipas kodeve NACE të përcaktuara nga ARBK – Ministria e Tregtisë dhe Industrisë) në të gjithë territorin e Republikës së Kosovës, pavarësisht kategorizimit të komunave sipas nivelit të rrezikut:

20.1. Sektori shëndetesisë,

20.2. Sektori i sigurisë dhe drejtesisë,

20.3. Sektori publik (administratë qendrore dhe komunale),

20.4. Sektori i prodhimit,

20.5. Sektori i bujqesisë dhe blegtorisë,

20.6. Sektori i ndërtimit,

20.7. Transporti i mallrave,

20.8. Sektori i produkteve ushqimore,

20.9. Sektori i shërbimit/distribuimit

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë