Loading…

Çitaku i reagon Kurtit i cili po mburret për rritje ekonomike: Kryeministri si mos me pas jetu në Kosovë

  • 30/03/2023 | 23:08

Çitaku i reagon Kurtit i cili po mburret për rritje ekonomike: Kryeministri si mos me pas jetu në Kosovë

Kryeministri Albin Kurti sot në Klan Kosova foli për ekonominë e vendit nën qeverisjen e tij, dhe tha “vitet 2021 dhe 2022 janë vitet me rritje ekonomike 1mesatarisht 7.0%, që është dyvjeçari më i suksesshëm në Kosovë” e për këtë ka reaguar nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, shkruan Gazeta Metro.


Çitaku i ka reaguar Kurtit duke thënë se po flet sikur të mos jetonte në realitetin kosovar.

Ajo pati edhe një pyetje krahasuese për kryeministrin i cili tash e dy vite udhëheq me Qeverinë e vendit.

Tutje Çitaku ia rikujtoi kryeministrit se vetëm sot, është ngritur mbi 15 për qind çmimi i energjisë elektrike.

Postimi i plotë:

Kryeministri po flet për rritje ekonomike sikur mos me jetu në Kosovë.
Pyetja është shumë e thjeshtë, a jeton më mirë një familje në Kosovë sot, apo para 3 vitesh.
Me pagën që e merr një mësues, polic, mjek, zjarrëfikës, a arrinë të mbulojë shpenzimet e bazike?
Vetëm çmimi i energjisë sot është rritur sërish edhe për 15%. Dobët. Shumë dobët./gazetametro.net

Më të fundit
...

  • 02/06/2023 | 04:01
...

  • 02/06/2023 | 04:00
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë